Jumătate din echipa națională este din İnegöl

Campionatul Turciei de orientare a avut loc la Çorum în perioada 19-21 aprilie 2024. Echipa de orientare İnegöl Belediyespor și-a pus amprenta în campionat, la care au participat 81 de cluburi din toată Turcia cu 1250 de sportivi. În campionat, care a fost martor la competiții competitive, reprezentantul nostru portocaliu-albastru închis a câștigat 5 trofee și a devenit Campionatul Turciei.

SUCCESUL NU A RĂMANUT PE Podium

Acest succes al clubului İnegöl Belediyespor, care a încheiat liga de orientare în frunte cu câștigarea a 19 medalii în total în campionat, nu s-a oprit pe podium. 7 sportivi din echipa reprezentativă İnegöl au fost invitați să ne reprezinte țara la Campionatul European care va avea loc în Polonia. În tabăra echipei naționale au fost invitați 7 sportivi.