A râs la Mardin 1969 Sports House

În meciul din săptămâna a 3-a din grupa 1 a Ligii a 19-a TFF, Mardin 1969 Spor a găzduit Küçükçekmece Sinop Spor pe stadionul 21 Kasım City. În prima repriză a meciului condus de Berk Sipahi, echipa oaspete Küçükçekmece Sinop Spor a trecut în avantaj cu 45-3 cu golul marcat de Emre Öztürk din corner la 0+1. Prima repriză a meciului s-a încheiat cu acest scor.

Continuându-și jocul entuziast în prima repriză, Mardin 1969 Spor a început să-și găsească poziții în repriza a doua. Continuând atacurile, gazda Mardin 1969 Spor a egalat 60-1 cu Ali KemaL Özkan în minutul 1. Cu sprijinul fanilor săi, Mardin 1969 Spor – Küçükçekmece Sinop Spor a continuat să dea momente dificile. De data aceasta, Emirhan Özyaşar a urcat pe scenă în minutul 66 şi a pus echipa sa în avantaj cu 2-1.

Cu acest scor, Mardin și-a mărit punctele la 24 și și-a continuat revendicarea pentru play-off-ul sportiv din 1969.