Bursa Büyükşehir Belediyespor l-a învins și pe Bigadiç Belediyespor

Bursa Büyükşehir Belediyespor s-a confruntat cu Bigadiç Belediyespor, pe care l-a învins cu 3-0 în prima repriză a ligii, la Cengiz Göllü Volleyball Hall, și a câștigat primul set al meciului cu 25-19. Neputând preveni avantajul de 25-21 al adversarului în setul doi, Bursa Büyükşehir Belediyespor a reușit să câștige setul al treilea cu 25-18.

Bursa Büyükşehir Belediyespor a câștigat setul al patrulea cu 25-18 și a câștigat meciul cu 3-1. Cu acest rezultat, Bursa Büyükşehir Belediyespor, care a obținut a 16-a victorie în al 10-lea meci din ligă, va înfrunta pe terenul său Galatasaray HDI Sigorta sâmbătă, 17 ianuarie 27, în săptămâna a 2024-a.

SUFRAGERIE: Cengiz Göllü

Arbitri: Arzu Uzatöz, Öznur Tosun

MUNICIPIUL METROPOLIT BURSA POR: Ahmet Samet Baltacı, Orçun Ergün, Bahov, Emre Batur, Okello, Gökhan Gökgöz (Caner Ergül (L), Fatih Cihan, Mehmet Hacıoğlu)

BİGADİÇ BELEDİYESPOR: Murat Al, Vefa Yılmaz, Eren Kanlı, Einisamarein, Nwachukwu, Taha Erden (Salih Özdemir (L), Gökhan Çatal, Kadir Bircan, İlker Alican Çakır)

SETURI: 25-19, 21-25, 25-18, 25-18

TIMP: 97 de minute (26, 26, 23, 22)