TUMKİAD și-a extins ținta în Izmir

TUMKİAD Ținta crescută în Izmir
TUMKİAD Ținta crescută în Izmir

📩 21/11/2023 10:32

All Development and Entrepreneurial Business People Association (TÜMKİAD), care desfășoară o muncă exemplară pentru a asigura dezvoltarea economică și cooperarea în lumea afacerilor din 2017, și-a mărit obiectivul cu Direcția Provincială Izmir, care și-a finalizat rapid structurarea.

Ahmet Kirazdiken, care a ocupat funcția de președinte al provinciei TUMKİAD Izmir în calitate de tânăr industriaș și om de afaceri, a declarat că asociația, care a ajuns la 42 de filiale în Izmir și în întreaga țară, va oferi câștiguri economice semnificative pentru oraș și regiunea Mării Egee.

Oferind informații despre activitățile asociației, Kirazdiken a spus: „TÜMKİAD a fost fondată în 2017 de omul de afaceri Nihat Tanrıkulu. Asociația noastră este o organizație privată neguvernamentală ale cărei baze au fost puse cu un puieț plantat în Regimentul 81 din Çanakkale, unde a fost amestecat pământ adus din 57 de provincii. TUMKİAD, spre deosebire de multe asociații și ONG-uri de astăzi, este o instituție care nu își trage puterea din nicio opinie sau formație politică. Ca oameni de afaceri turci, lucrăm pentru dezvoltarea țării noastre, respectând toate opiniile. Scopul nostru este să fim o parte interesată a dezvoltării comerciale și economice în conformitate cu cooperarea pe care am realizat-o sub acoperișul asociației. „Vom întreprinde o muncă de impact cu potențialul puternic și sinergia membrilor noștri din diferite sectoare pentru a crea noi oportunități prin dezvoltarea colaborărilor comerciale în întreaga Turcia”, a spus el.

VOM FI VOCEA OAMENILOR DE AFACERI

Declarând că au luat măsuri pentru depășirea problemelor sectoriale și pentru a face auzită vocea oamenilor de afaceri, Ahmet Kirazdiken și-a continuat cuvintele astfel: „De asemenea, luăm un rol activ în instituții profesionale precum Camerele de Comerț și Camerele Meșteșugarilor și Meserii, unde afacerile oamenii sunt reprezentați la un nivel înalt. În calitate de părți interesate din sector, cunoaștem bine problemele întâmpinate. Suntem în contact cu cele mai competente autorități pentru a rezolva aceste probleme. Rezolvarea problemelor din viața de afaceri nu este de fapt foarte dificilă și, din acest motiv, transmitem propriile noastre sugestii de soluții autorităților relevante prin rapoartele pe care le pregătim.”

VOM DEZVĂLUI ADEVĂRATUL POTENȚIAL AL ​​IZMIRULUI

Subliniind că Izmir este un oraș de marcă cu caracteristici și calități diferite, la fel ca TUMKİAD, Ahmet Kirazdiken a spus: „Ne-am propus să dezvăluim adevăratul potențial al orașului, să deschidem calea colaborărilor comerciale și să rezolvăm problemele sectoriale. În acest scop, evaluăm oamenii luând în considerare calificările și contribuția lor, indiferent de puterea lor economică. BayraklıVom deschide sediul nostru provincial în Istanbul în scurt timp. Continuăm să creștem mai puternici cu consiliul nostru de administrație format din 12 persoane și noii noștri membri. Din fericire, există multe femei de afaceri atât în ​​consiliul nostru de administrație, cât și printre membrii noștri. Suntem un personal tanar cu varste cuprinse intre 25 si 45 de ani. „Credem în viitorul țării noastre”, a spus el.

STRUCTURA PARTICIPANTĂ CARE CUMPĂRĂȘTE TOATE SECTORELE

Menționând că au un profil larg de membri format din reprezentanți din diferite sectoare, Ahmet Kirazdiken a spus: „Ca TÜMKİAD, vom păstra pulsul diferitelor sectoare prin crearea a 81 de comitete comerciale separate în cadrul asociației pentru lumea afacerilor din Izmir. Exportatorii, industriașii și cei din sectorul serviciilor, pe scurt, aproape fiecare sector are probleme. Vom căuta împreună soluții la aceste probleme. Acestea trebuie explicate corect și transmise autorităților. Intenționăm să deschidem o reprezentanță în toate districtele din Izmir până la sfârșitul anului 2024. În calitate de Direcție Provincială Izmir, am început să lucrăm pentru a dezvolta activități comerciale și colaborări în diferite cartiere ale orașului nostru. În calitate de Direcție Provincială TÜMKİAD İzmir, ne propunem să finalizăm structura noastră cu noile noastre filiale care urmează să fie înființate în alte provincii din regiunea Mării Egee.”

MAGNIFIC CONGRÉS DE DESCHIDERE PENTRU O MIE DE OAMENI DIN IZMIR

Președintele provinciei TUMKİAD Izmir, Ahmet Kirazdiken, a declarat că se pregătesc pentru un mare congres de deschidere pentru o mie de persoane la Kaya Thermal Hotel din Izmir pe 25 noiembrie și a spus: „Pe lângă oamenii de afaceri din cele 41 de filiale ale noastre din toată țara; Ne continuăm pregătirile cu viteză maximă pentru această mare întâlnire participativă, la care se vor reuni autoritățile locale de top din Izmir, ONG-urile și reprezentanții lumii de afaceri. Ne vom prezenta și consiliul de administrație la acea întâlnire. „Vom împărtăși cu participanții noștri valoroși foaia de parcurs pe care am stabilit-o pentru Izmir”, a spus el.

TUMKİAD Președintele provinciei Izmir Ahmet Kirazdiken

S-a născut la Uşak în 1996. Și-a terminat studiile medii și liceale în Franța. Absolvent în Relații Internaționale a Universității Aydin din Istanbul. El servește ca președinte al Consiliului de Administrație al Parisa Group. Vorbește fluent franceză și spaniolă