Cursele din Cupa Durgunsu Kano Türkiye s-au încheiat

Cursele „Sluggish Canoe Turkey Cup Races” desfășurate la Eskişehir cu cooperarea Federației Turce de Canoe și a Municipiului Metropolitan din Eskişehir au fost martore la mare entuziasm.

În cursele desfășurate în Iazul Sarısungur din Municipiul Metropolitan Eskişehir au concurat 29 de sportivi din 283 de echipe din toată Turcia. În cursele din a doua zi, înainte de etapa finală a curselor, au fost determinați sportivii care au ajuns primii la multe categorii. Mehmet Ali Duman, sportivul de succes al Clubului Sportiv și Tineret Metropolitan Eskişehir, a încheiat cursele cu primul loc la categoriile Adulti și U23 Masculin C1 500 și 200 de metri. Prima medalie a fost înmânată lui Duman de către directorul general ESKİ și membrul Consiliului Federației Turce de Canoe, Oğuzhan Özen, și șeful Departamentului pentru Tineret și Sport al Municipiului Metropolitan, Mehmet Ali Çeliksoy.

În ultima zi a curselor a avut loc emoția finalei. În finale, unde a fost o mare luptă, sportivii care s-au clasat în finală și-au primit medaliile, iar cluburile cupele; Președintele Federației Turce de Canoe, Alper Cavit Kabakçı, Directorul General al Municipiului Metropolitan de Eskişehir ESKİ și Oğuzhan Özen, membru al Consiliului de Administrație al Federației de Canoe din Turcia, Șeful Departamentului pentru Tineret și Sport al Municipiului Metropolitan Mehmet Ali Çeliksoy și membrii protocolului.

După ceremonie, a fost făcută o fotografie de grup pentru a comemora ziua.