Turul Sakarya a fost uluitor timp de 4 zile; Urmează Cupa Mondială

Tur al Sakarya uluitor toată ziua; Urmează Cupa Mondială

Turul curselor de biciclete Sakarya a fost martor la mare emoție. Posesorul tricoului portocaliu a fost Martin Laas din Estonia în cursele care au continuat în diferite etape timp de 4 zile. Bereznyak, numele de vedetă al lui Büyükşehir, a obţinut locul 3 în clasamentul general. Emoția de la Bike Fest va continua cu cursele Mountain Bike Eliminator World Cup duminică, 21 mai.

Bike Fest organizat de Municipalitatea Metropolitană din Sakarya, care poartă titlul de Oraș Prieten cu Bicicletele, a oferit publicului o perioadă emoționantă cu curse pline de adrenalină. Viteza, pasiunea, entuziasmul, entuziasmul și competiția s-au împletit în ultima etapă (Karasu) a Turului Sakarya, o cursă de biciclete de șosea care a continuat timp de 4 zile. 138 echipe și 13 de sportivi din 14 țări au pedalat pe pistă dură de 68 de kilometri, care a fost o competiție acerbă.

Concursul concursului

În ultima etapă a Turului Sakarya, Xianjing Lyu de la echipa națională chineză a fost primul care a trecut linia de sosire. Estonul Martin Laas a ocupat locul doi de la echipa Astana. Pe locul trei, Aliaksandr Bereznyak, ciclistul vedetă al echipei de ciclism Sakarya Metropolitan Municipality, a ajuns la linia de sosire.

Martin Laas a ocupat locul 1 în Turul Sakarya

După rezultatele etapei finale, a fost anunțat și liderul clasamentului general al curselor de 4 zile Tour Of Sakarya. Câștigând conducerea clasamentului general, Martin Laas din Estonia a devenit proprietarul tricoului portocaliu, a cărui culoare a fost inspirată de dovleac, produsul simbol al Sakarya. Oficialii UCI și-au prezentat medaliile sportivilor câștigători.

Mitropolitul Bereznyak pe podium

Sakarya Metropolitan Municipality Pro Team, care a început cursele Turului Sakarya cu 6 sportivi, a finalizat cursele de 4 zile cu 4 sportivi. Numele vedetă al echipei, sportivul rus Bereznyak, a ajuns pe locul 3 în clasamentul general. Sychuhou, unul dintre cicliștii metropolitani, s-a clasat pe locul 10, Louiche pe locul 36 și Alizada pe locul 62 în clasamentul general.