Selinay Tuğçe Kır a marcat Cursele de Cupa Turciei de Triatlon Ordu

Selinay Tugce Dirty Stamped In The Army Triatlon Cupa Turciei

În cursele de la Cupa Turciei de Triatlon Ordu organizate la Ordu, în colaborare cu Municipalitatea Metropolitană Ordu și Federația Turcă de Triatlon, atleta Municipalității Metropolitane Selinay Tuğçe Kır și-a învins cea mai apropiată rivală cu 07.06 minute și nu a pierdut vârful podiumului în fața nimănui acasă.

Cupa Turciei de Triatlon Ordu, găzduită de Municipalitatea Metropolitană Ordu, continuă cu mare entuziasm. Triatleții din diferite categorii concurează înverșunat pe 3 piste separate: înot, ciclism și alergare. Lupta atleților în curse, care a avut loc pentru a treia oară în acest an, cu participarea a 22 sportivi din 410 de provincii, oferă o mare emoție publicului.

SELİNAY A ATINUT VICTORIE FĂCÂND 07.06 MINUTE DIFERITE DE CEL MAI APROPAT CONCURENTOR

Atleta Națională a Clubului Sportiv al Municipalității Metropolitane Ordu, Selinay Tuğçe Kır, care a obținut rezultate de succes la fiecare cursă la care a participat și a făcut-o mândru pe Ordu, nu a părăsit topul la Cursele din Cupa Turciei de Triatlon Ordu. Kır, care a făcut o mare diferență față de cea mai apropiată concurentă a ei din categoria Tinerelor Feminine A cu 07.06 minute, a luat banda de piept și a terminat cursa pe locul 1.

KIR: „MULȚUMIM MULT PREȘEDINTELOR NOSTRU HILMI GULER”

Exprimându-și sentimentele și gândurile după cursă, Atletul Național al Clubului Sportiv al Municipalității Metropolitane Ordu, Selinay Tuğçe Kır, a spus că este foarte fericit să fie primul în Ordu. Exprimând că îi place foarte mult organizația și că scopul său este Europa, Kır a mulțumit primarului municipalității metropolitane pentru sprijinul său. De asemenea, i-a transmis mulțumirile lui Mehmet Hilmi Güler.

Selinay Tuğçe Kır a făcut următoarele declarații în declarațiile sale:

„Este o organizație grozavă. A fost o pistă distractivă, deși vântul era un dezavantaj. Concurez pentru armata. Sunt foarte fericit că am luat o diplomă aici. Primarul Municipiului Metropolitan Ordu Dr. Mulțumesc foarte mult lui Mehmet Hilmi Güler. Într-un fel, sunt aici din cauza lor. Destinația mea este Europa. Este foarte important pentru mine în aceste curse.”

Atleta Națională a Clubului Sportiv al Municipalității Metropolitane Ordu, Selinay Tuğçe Kır, care a ocupat locul 1 după cursă, a primit medalia de la viceprimarul municipiului Metropolitan Ordu, Adem Atik, și a experimentat o mare bucurie.