Campionatul liniștit de canoe din Turcia, desfășurat la Eskișehir, vă ia respirația

Campionatul turcesc de canoe liniștit desfășurat la Eskișehir îți ia respirația

„Sluggish Canoe Turkey Championship” desfășurat la Eskişehir cu cooperarea Federației Turce de Canoe și a Municipiului Metropolitan din Eskişehir a fost martor la mare entuziasm. După cursele uluitoare, echipele și sportivii câștigători și-au primit premiile în cadrul unei ceremonii. Mehmet Ali Duman, sportiv de la Clubul Sportiv și Tineret Metropolitan Eskişehir, a devenit campion la categoria C1 și a devenit al 2-lea în Turcia ca echipă.

Campionatul Turciei de Canoe Eskişehir Durgunsu, care este inclus în programul 2022 al Federaţiei Turce de Canoe, a fost completat cu curse de 1000, 500 şi 200 de metri la categoriile „Adulţi, Juniori, Vedete, Juniori, Mini-Copii Bărbaţi şi Femei”.

14 de cluburi și 29 de sportivi din 265 provincii au concurat pentru medalii în campionatul din Iazul Sarısungur, care a fost realizat de Municipiul Mitropolitan din Mamuca, raionul Odunpazarı, și are, de asemenea, o pistă de canoe olimpică și un sistem automat de ieșire.

Oamenii din Eskişehir, care au venit în iazul Sarısungur cu servicii de inel de autobuz și vehicule private pentru campionat, care a fost martorul unor lupte aprige timp de 3 zile, au urmărit îndeaproape această emoție specială.

În timp ce prima zi a campionatului s-a încheiat cu 1 de metri de calificare și curse finale, 1000 de metri de calificare și curse finale s-au desfășurat în a 2-a zi, iar în a 500-a s-au desfășurat curse eliminatorii și finale de 3 de metri.

După cursele, care au fost martorii unei mari lupte, sportivii și echipele ajunse în campionat au fost decernate în cadrul unei ceremonii.

Sportivul Clubului Sportiv și Tineret Metropolitan Eskişehir Mehmet Ali Duman a devenit campion la categoria C1 la 200 de metri și 500 de metri la Campionatul Turciei. Clubul Sportiv și Tineret Metropolitan Eskişehir s-a clasat pe locul al doilea în Turcia la categoria bărbați mari ca echipă.

medalii sportivilor care s-au clasat la curse și cupele acestora la cluburi; Viceprimarul Municipiului Metropolitan Eskişehir, Mustafa Önder, președintele Clubului de Tineret și Sportiv Mitropolitan Eskişehir, Oğuzhan Özen, Șeful Departamentului pentru Tineret și Sport al Municipiului Metropolitan Eskişehir, Mehmet Ali Çeliksoy, oficialii Federației Turce de Canoe și membrii protocolului.

Sportivii participanți la curse au mulțumit Municipiului Metropolitan Eskișehir pentru găzduirea lor și au spus: „Am avut un campionat excelent cu totul, atât înainte, cât și după cursă, precum și dotări. Dorim să mulțumim primarului Municipiului Metropolitan, Yılmaz Büyükerşen, și celor care au contribuit la organizare.”