Turcia primește trofeele Campionilor de Rallycross

Organizat de Federația Turcă de Sport Auto (TOSFED) și susținut de Municipalitatea Metropolitană Kocaeli, Campionatul Turciei de Autocross a avut loc pe circuitul TOSFED Körfez. Cursa, la care au participat 25 de sportivi, s-a desfășurat pe o pistă de 500 de metri lungime, semiasfalt, semi-sol. Cursa, care s-a desfășurat în format de ieșiri multiple, a fost evaluată în 4 categorii diferite. Özlem Uludağ Gülcan și Elif Gizem Filiz, primele 2 atlete de sex feminin care au ajuns în finala de Rallycross din Turcia, au atras atenția cu succesul lor.

RANKERS

În cursele în care fanii sportului Kocaeli au manifestat un mare interes, Ali İşeri a fost primul la Categoria 1, Efe Yazıcı a fost al doilea, iar Cumhur Batur a fost al treilea. În Categoria 2, Burak Title a fost primul, iar Okan Tanrıverdi a fost al doilea. La categoria 3, Kemal Gamgam a fost primul, İrfan Tatlıcılar a fost al doilea, iar Serkan Güleç a fost al treilea. 4. În Categoria 4, Buğra Can Kılıç a fost pe primul loc, Erol Akbaş pe al doilea, iar Çağlayan Çelik pe locul trei.