Cursele Campionatului Moto Drag din Turcia au avut loc la Antalya

Cursele a doua și a treia ale Campionatului Turc de Moto Drag, care este inclus în calendarul curselor din 2021 al Federației Turce de Motociclism, au avut loc în Antalya. Echipa Manisa BBSK Motor Sports a obținut succese semnificative în cursele care au durat două zile. Sportivii noștri İbrahim Nişli și Kamil Kırbaş; în același timp câștigând locul I la două categorii și locul II la două categorii; Kamil Kırbaş a doborât recordul la Kepez Drag Track cu 8.229 secunde.

Emoția curselor a 2-a și a 3-a din Campionatul Turciei de Drag a avut loc la Antalya Kepez Drag Track. La cursele la care au participat 13 de sportivi din 100 provincii, sportivii noștri cu motor din Municipiul Metropolitan Manisa, İbrahim Nișli și Kamil Kırbaș, au făcut praf pista. În cadrul etapei a doua, Kamil Kırbaş, de la Manisa Metropolitan Belediyespor, a câștigat clasa Pro Street; A terminat pe locul al doilea în cursa Super Street Class. Un alt sportiv de la Manisa BBSK, İbrahim Nişli a câştigat primul loc la clasa Street 2; El a terminat pe locul al doilea în cursa din clasa Pro 750.

3. Nu au trecut de cursele cu picioare

Sportivii noștri din echipă Manisa BBSK Motor Sports nu au trecut de a treia etapă goală. Atletul nostru Kamil Kırbaş a terminat primul la cursa Pro Street Class; A terminat pe locul al doilea în cursa Super Street Class. În timp ce İbrahim Nişli a fost primul în cursa din clasa Street 3, el a terminat pe locul al doilea în cursa din clasa Pro 750.

Recordul a venit de la atletul nostru Kamil Kırbaş

Atletul Manisa Metropolitan Belediyespor Kamil Kırbaş a doborât recordul Kepez Drag Track cu 8.229 secunde, iar sportivii au ridicat cupele la finalul cursei. Velihan Yumrukaya, membru al Consiliului de Administrație al Manisa BBSK, i-a felicitat pe sportivii noștri pentru rezultatele lor de succes la Kepez Moto Drag Races.