Concursul IMM Cup Jumping Finalizat

concurs de sărituri la cupa ibb finalizat

Câștigătorul trofeului a fost determinat în competițiile de sărituri organizate în numele IMM În competiția desfășurată la Istanbul Equestrian Sports Club (IASK), Burak Azak a obținut primul loc obținând cea mai bună notă. Murat Yazıcı, secretarul general adjunct al IMM, a prezentat cupa lui Azak.

În acest weekend, entuziasmul Cupei Municipalității Metropolitane din Istanbul (IMM) a fost experimentat în săriturile de spectacole, care este una dintre ramurile importante ale ecvestrei. 180 de călăreți din toată Turcia au participat la organizația organizată în cooperare cu Direcția IMM pentru Tineret și Sport și IASK. Evenimentul, care este inclus în calendarul de activitate 2021 al Federației Turce de Echitație, a început cu competiția Cupei IASK.

Polițiștii ecvestri IMM au adăugat culoare evenimentului

În competițiile în care competiția de cupă a avut loc în numele municipiului Sarıyer, călăreții au sărit obstacole de 80 cm, 100 cm, 125 cm și 140 cm. Sportivii de gimnastică montată IASK au făcut un mini-spectacol în zona evenimentului în care erau prezente și unitățile de poliție montate IMM.

AUTOR: „PRIMA ORGANIZAȚIE ÎN ECITRAȚIE, DAR NU VA FI ULTIMA”

Cursa de sărituri a Cupei IMM a organizației, care a găzduit 4 competiții diferite pe tot parcursul zilei, a fost martorul unei mari emoții. În cursa, care a fost alergată cu obstacole la o înălțime de 140 cm, călăreții au concurat mai întâi să rămână pe baraj. După cursa cu 24 de piloți pe primul traseu, 10 piloți care au trecut cursul în timpul specificat și fără greșeli, s-au luptat pentru cupă. Adjunctul secretarului general al IMM Murat Yazıcı, adjunctul CHP Istanbul Gökhan Zeybek, vicepreședintele provincial al cogenerării Ali Kargidanoğlu, directorul de tineret și sport İBB İlker Öztürk pentru a urmări competiția IMM Cup Jumping, care a asistat la cursa tinerilor, adulților tineri, adulților și adulților profesioniști adulți Au fost prezenți viceprimarul Sarüyer Hüseyin Coșkun, președintele İASK Fevzi Atabek și membru al Consiliului İBB Görkem Kurșun.

Evaluând competiția, secretarul general adjunct al IMM Murat Yazıcı a declarat că a fost prima dată când IMM a luat parte la o organizație de echitație și a spus:

"Această organizație este prima, dar nu ultima, pentru noi. De acum, dorim să dezvoltăm această cooperare atât cu Clubul ecvestru din Istanbul, cât și cu comunitatea ecvestră. În calitate de İBB, dorim să acordăm mai multă importanță ramurilor olimpice. Vrem să acordăm prioritate acestor ramuri atât în ​​stabilire, cât și în pregătirea sportivilor. Călărie este una dintre ele. Începem cu această competiție. Vrem să dezvoltăm și să sporim această cooperare, vrem să fim împreună cu dvs. în organizații noi. ”

PROPRIETARUL trofeului este BURAK AZAK

La finalul competiției, la care călăreții au participat cu cai cu excepția vârstei de 4,5 și 6 ani, Burak Azak de la IASK a terminat pe primul loc în cursă și a câștigat atât cupa, cât și un premiu în bani de 10 mii TL. Azak și-a primit trofeul din mâinile secretarului general adjunct al IMM, Murat Yazıcı. Comentând performanța sa după ceremonia trofeului, Azak a spus: „Calul meu a funcționat foarte bine pe prima pistă înainte de baraj. Am fost foarte fericit cu calul meu. Calul meu este un cal foarte rapid și a fost bun și pe cursul barajului. Am intrat pe pistă, am făcut tot ce am putut, el a făcut tot posibilul și am câștigat, sunt foarte fericit”.

Osman Șen a ocupat podiumul pe locul al doilea în competiția de sărituri İBB Cup, în timp ce Özgür Özkan a terminat competiția pe locul al treilea. Competiția s-a încheiat cu turul de onoare al câștigătorilor și al cailor în fața oaspeților și a tribunelor.