Cursele Intercity Cup sunt uluitoare

cursele de cupe interurbane erau uluitoare

A fost finalizată cea de-a doua etapă a curselor Cupei Intercity din 2021 desfășurate la Parcul Intercity Istanbul, una dintre cele mai prestigioase piste de curse din lume. Cursele au fost organizate în 2 categorii diferite, precum Cupa Platinum Intercity, Cupa Intercity Gold și Cupa Intercity Silver. În timp ce doza de emoție nu s-a oprit nicio clipă în cursele, în care un total de 3 de piloți s-au luptat cu înverșunare, a fost aproape respirație.

A doua etapă a curselor Cupei Intercity, care oferă această experiență tuturor celor pasionați de curse, de la cei care nu au experiență în sporturile cu motor până la piloții profesioniști, a fost finalizată. Doza de entuziasm nu s-a diminuat nicio clipă în 2 curse diferite de cupă de marcă unică, desfășurate la Intercity Istanbul Park, una dintre pistele de top din lume, care a găzduit anul trecut organizația de Formula 1.

Limite impuse la Intercity Platinum Cup

Legendele mașini de curse Caterham și-au luat locul pe pistă în Cupa Intercity Platinum, unde 9 piloți rapidi cu cel mai înalt nivel de conducere au concurat unul împotriva celuilalt. În prima cursă a evenimentului, în care au fost 12 curse din 2 ture, Sinan Çiftçi a fost pilotul, în timp ce Selman Ulusoy a ocupat locul al doilea și Tevfik Nasuhioğlu a ocupat locul al treilea. În cursele 2, unde competiția a continuat cu viteza maximă, Sinan Çiftçi a ocupat primul loc, Tevfik Nasuhioğlu a ocupat locul doi și Bahattin Ayan a ocupat locul al treilea.

La Cupa de Aur Intercity, care se află în treapta superioară a pilotului amator, 24 de piloți au avut la maximum experiența de curse cu vehiculele Renault Megane. Erdem Atlı a câștigat primul loc în cursa, care a fost organizată în 8 ture. Halil Fatih Küçükyılmaz, care a văzut steagul în carouri pe locul doi, a ocupat locul trei, în timp ce Barkın Pınar a ocupat locul trei.

Femei de curse au apărut și în Cupa de Argint Intercity

2021 de piloți au concurat în Cupa de Argint Intercity 24, care a fost pregătită pentru iubitorii de sporturi cu motor care nu au fost niciodată pe pistă profesional și au avut loc cu mașinile Renault Clio. Reha Aybey a ocupat primul loc în Cupa de argint Intercity din 8 runde, care include și categoria feminină. Murat Halil Özbaș a ocupat locul doi, iar Burak Güler a ocupat locul trei. La categoria feminină, Begüm Avdagiç a fost în frunte, urmat de Didem Fatinoğlu.

Ziua Tatălui nu este uitată

Întrucât a fost, de asemenea, Ziua Tatălui, duminică, 20 iunie, când s-a organizat organizarea Cupei Intercity, duo-urilor Aydonat Atasever & Sarp Atasever și Yadel Oskan & Berk Oskan care au concurat ca tată și fiu în curse au primit o cupă de suvenir. Trofeele comemorative Tată-Fiu au fost prezentate participanților de către președintele Intercity al Consiliului de Administrație Vural Ak.

În plus, Gentleman's Cup a fost prezentată pilotului Intercity Silver Cup Sait Nezih Özevin pentru că a evitat contactul în detrimentul propriei poziții de multe ori în timpul cursei.