Avioane de hârtie au concurat Locul 1 Câștigat cu dronă

1 dronă a câștigat cursa avioanelor de hârtie

Un concurs de avioane de hârtie a avut loc la Muzeul Hârtiei SEKA, care este afiliat Departamentului de Cultură și Afaceri Sociale al Municipalității Metropolitane Kocaeli. În cadrul evenimentului organizat în cadrul Zilei Internaționale a Aviației Civile, participanții s-au luptat cu înverșunare pentru premii unul mai valoros decât celălalt. Anıl Ekim a câștigat competiția cu o aruncare de 48.22 metri în total. Smart Interactive HD Camera Drone a fost oferită cadou în octombrie.

LUCRARI PENTRU A FACE CEA MAI BUNĂ HIDROCARAȚIE
Muzeul Hârtiei SEKA a adăugat unul nou la evenimentele pe care le organizează în zile speciale. O altă oportunitate de activitate a fost oferită participanților cu evenimentul organizat cu ocazia Zilei Internaționale a Aviației Civile, la care a contribuit și Clubul de Aviație al Universității Kocaeli. La evenimentul desfășurat în sala mașinilor de hârtie, participanții și-au demonstrat abilitățile în realizarea și pilotarea avioanelor de hârtie. Concurenții au încercat mai întâi să realizeze cel mai bun avion în zonele rezervate lor în zonele de construcție a avioanelor de hârtie. Concurenții, care au făcut primele experimente cu avioanele de hârtie pe care le-au realizat în aceste zone, au făcut eforturi mari pentru a găsi modelul de avion care să le câștige competiția. Participanții care erau pregătiți pentru competiție și-au luat locul pe pista de competiție și au încercat să facă cele mai bune lovituri.

Fierce Ei ET DE COMBATERE
La finalul celor 100 runde, concurentul numit Anıl Ekim a câștigat competiția cu un total de 2 metri. Mehmet Ali Okuş s-a clasat pe locul al doilea cu o distanță totală de 48.22 metri, în timp ce Medeni Yalçın a terminat pe locul al treilea cu 47.22 metri. În timp ce câștigătorul competiției a fost drona cu cameră HD interactivă inteligentă, pe locul doi a fost elicopterul cu telecomandă, iar al treilea a fost premiul Solotürk Model Set Aircraft. Alți concurenți care au completat competiția în top 45.07 au fost și ei premiați cu diferite premii. Pe lângă concurenți, la eveniment au participat intens și alți membri ai familiei care au venit să-i susțină.

RECICLAREA AERONAUTICILOR HÂRTIEI
În cadrul competiției, Muzeul Hârtiei SEKA a colectat toată hârtia folosită la fabricarea avioanelor de hârtie în Atelierul de hârtie Handmade pentru reutilizare prin metoda de reciclare. În acest fel, participanții au fost, de asemenea, sensibilizați cu privire la reciclare.