Country Sport câștigă cu valea floarea soarelui și insula bicicletă

Țara a câștigat sport cu valea Moonflower și insula bicicletei.
Țara a câștigat sport cu valea Moonflower și insula bicicletei.

📩 19/11/2018 11:18

Președintele Toçoğlu, care l-a găzduit pe Fatih Çintimar, președintele Federației de Atletism, a declarat: „În 2020, vom găzdui Campionatul Mondial de Maraton de Mountain Bike în Valea Floarei Soarelui și Insula Bicicletelor. Sper că vom găzdui curse naționale și internaționale”, a spus el. Pe de altă parte, Çintimar i-a mulțumit președintelui Toçoğlu pentru că a adus Valea Floarei Soarelui și Insula Bicicletelor în sportul țării.

Primarul municipalității metropolitane Sakarya, Zeki Toçoğlu, l-a găzduit pe Fatih Çintimar, președintele Federației Turce de Atletism. Fatih Çintimar, care a vizitat prima dată Valea Floarei Soarelui și Insula Bicicletelor când a venit la Sakarya, i-a mulțumit președintelui Toçoğlu pentru că a adus o facilitate atât de frumoasă sporturilor din țară. Directorul provincial pentru tineret și sport Sakarya, Fatih Çelikel, directorul filialei pentru tineret și sport al municipiului metropolitan, Yusuf Ertuğrul Erdem, l-a însoțit pe Çintimar.

Nu numai pe bicicletă, ci și pe atletism
Vizitând Valea Floarei Soarelui și Insula Bicicletelor, Çintimar, care a făcut o trecere în revistă a pistei pentru competițiile naționale și internaționale care ar putea fi incluse în calendarul de activități al Federației de Atletism în 2019, a spus: „Este o facilitate nu numai potrivită pentru ciclism, ci și pentru atletism. Doresc să vă mulțumesc, domnule primar al Municipiului Metropolitan, pentru că ați adus această facilitate în țara noastră. Çintimar și-a exprimat, de asemenea, că sunt foarte mulțumiți de deschiderea Centrului de Pregătire Olimpic Turc din Sakarya și de participarea jucătorilor clubului Sakarya Metropolitan Belediyespor.

Facilități sportive drăguțe
Subliniind că Valea Floarei Soarelui și Insula Bicicletelor sunt un proiect exemplar, primarul Toçoğlu și-a început discursul și a spus: „Desfășurăm activități care sprijină sportul și sportivii. Oferim posibilitatea de a pregăti noi sportivi cu facilitățile sportive pe care le-am construit în orașul nostru. Pe de altă parte, oferim activități sportive în diferite ramuri din municipiul nostru. În 2020, vom găzdui Campionatul Mondial de Maraton de Mountain Bike. În plus, echipa noastră de baschet concurează atât în ​​Super League, cât și în Europa. Sperăm că Sakarya nostru va continua să crească noi sportivi care să facă țara noastră mândră în fiecare domeniu al sportului și să-i aducă în sportul țării.”

Fii primul care comenteaza

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*