Buchet Cetinkaya Turcia treia în industria de schi

Buchet Cetinkaya al treilea în industria schiurilor Turcia: Federația de schi din Turcia Președinția Alpine acoperind toate categoriile de vârstă ale programului de activități situat în Erzurum, Turcia 2014 Campionatul a fost completat cu competițiile desfășurate în centrul de schi Konaklı. În campionat, schiorul Kayseri Buket Çetinkaya s-a clasat pe locul trei.

În campionatul de la Erzurum, echipa regională a fost reprezentată de 19 sportivi din Kayseri. Atletele Turciei Centrului de Pregătire Olimpică Bouquet Cetinkaya, domnișoare, a obținut un succes major obținând Turcia 3'cülüg la disciplinele de slalom. În plus, Esra Sazak a devenit un sportiv care a ocupat locul al doilea în ramura Slalom Greater Ladies și locul 2 în ramura Slalom Mic.

Antrenorul echipei regionale Hülya Çam a declarat într-o declarație despre campionat: „Nu am putut avea un sezon productiv din cauza lipsei de profituri în provincia noastră în acest an, dar gradele pe care le-am obținut ne-au făcut să sperăm. Am terminat campionatul pe locul patru ca echipă. Suntem încrezători că anul viitor vom avea un sezon mult mai bun ". a spus.