Echipa de snowboard pentru echipa de snowboard acută acoperită

Acute Snow Sports Snowboard Team Season Aproape de campionat: ACUTE Snow Sports Snowboard Team, Erzurum / Palandöken a avut loc într-o stațiune de schi în perioada 12-13 martie 2014, Turcia Snowboard Championship, la competiție au participat 13 sportivi.

Concurând sub sponsorizarea MEDICALPARK-VBG DENIZCILIK-PEGASUS AIRLINES, AKUT Snow Sports Snowboard Team a participat la competițiile din Turkey Snowboard Championship, desfășurate la Centrul de schi Erzurum/Palandöken în perioada 12-13 martie 2014, cu 13 sportivi. 1 aur și 1 argint la disciplina slalom la categoria juniori băieți, 1 argint și 1 bronz la disciplina slalom mare, 2 auri la categoria juniori fete la slalom și slalom mare, 2 auri la copii 2 fete, băieți mari și femei mari la ambele slalom și disciplinele Big Slalom.Echipa AKUT Snow Sports Snowboard, care a câștigat 12 medalii și a câștigat un total de XNUMX medalii, a avut numele scris cu litere de aur în Campionat ca fiind echipa care a câștigat cele mai multe medalii și campionate. Echipa AKUT Snowboard, antrenată principal de slovenul Tomaz Bernik și asistent antrenat de Memet și Çiçek Güney, a dat speranță pentru sezonul următor.

Numele și categoriile campionilor și câștigătorilor de medalii ai echipei de snowboard AKUT sunt următoarele: